Surowce

Tak jak już pisałam, do produkcji swoich kosmetyków będziemy używać tylko i wyłącznie substancji pochodzenie naturalnego. Na próżno tu szukać parafiny płynnej, wazeliny, PEG-ów, parabenów itp. W poszczególnych podrozdziałach ogólnie opisałam charakter substancji takie będziemy używać do Naszych Herbariowych kosmetyków. Pamiętajcie, że przepisy jakie tu podaję, mogą być dla Was inspiracją do stworzenia kosmetyków spersonalizowanych
do Waszych potrzeb.

W surowce najlepiej zaopatrywać się w sklepach internetowych z substancjami do produkcji kosmetyków naturalnych, a ostatnio ich ilość rośnie jak grzyby po deszczu. Mam paru faworytów, u każdego z nich mam kilka swoich ulubionych produktów, ale śledzę również nowości i stale wyszukuję nowych dostawców, których produkty staram się wykorzystywać w eksperymentalnych formulacjach. Przykładowe strony to:

www.zrobsobiekrem.pl – Wyróżnia się różnorodnością, ilością oferowanych półproduktów
i konkurencyjną ceną. Można też tutaj uzyskać próbki, a ilość uzależniona jest od wielkości zakupów. W ZSK zaopatruję się przede wszystkim w hydrolaty, emulgatory i konserwanty, a także wiele innych produktów. Minusem jest sposób pakowania, bo są to najczęściej plastikowe buteleczki i pojemniki.

www.ecospa.pl – Uwielbiam tutejsze wyciągi płynne i olejki eteryczne. Często w nowościach są egzotyczne oleje, ciężko dostępne w innych sklepach.Duży plus za szklane butelki z wygodnymi dozownikami.

www.naturalne-piekno.pl – Mam tutaj dwa ulubione ekstrakty – z bluszczu i ruszczyka

www.mazidla.com – Również bardzo duży wybór półproduktów, chociaż przyznam szczerze, że niewiele z tej różnorodności korzystałam, ale zamierzam to w najbliżej przyszłości zmienić.

www.biochemiaurody.com – Ten sklep lubię odwiedzać za mnogość hydrolatów.

www.bliskonatury.pl – Sklep wyróżnia się mnogością naturalnych olei i maseł roślinnych. Moimi aktualnymi faworytami są masło kawowe i olej perilla.

Trochę jeszcze tych sklepików internetowych jest, ale dobrą alternatywą są również zielarnie
i sklepy ze zdrową żywnością, gdzie na pewno znajdziemy bardzo dobrej jakości oleje roślinne czy też olejki eteryczne.

Kiedy będziecie kupować swoje pierwsze substraty, pamiętajcie o tym, że półprodukty pochodzenia naturalnego najczęściej nie mają długiej daty przydatności (przede wszystkim oleje zimnotłoczone, niektóre ekstrakty i enzymy roślinne, witaminy). Mimo, że większe opakowania
są bardziej korzystne cenowo, na początek lepiej zaopatrywać się w mniejsze ilości albo kupować wspólnie ze znajomymi. Jeśli macie jakieś obawy, to zawsze możecie skontaktować się z dostawcą i zapytać o datę ważności konkretnych produktów.

Leave a Reply